برنج چمپا

امروزه در کشور شاهد انواع برنج هایی هستیم که کمتر از برنج های معروف مثل هاشمی و طارم اسمشان به گوش می خورد و برنج چمپا نیز در بین آنها قرار دارد. تعریف های بسیار زیادی برای شناسایی این برنج وجود دارد اما در حالت کلی می توان گفت این نوع برنج گونه ای است که که در مناطق گرم و حاره ای کشت می شود.
کشت برنج در کشور ما دارای سابقه بسیار طولانی مدت است و برنج یکی از ارکان مهم سفره های ایرانی است. از طرفی در کشور ما با توجه به تنوع در مناطق آب و هوایی می توان محصولات مختلفی از برنج را تولید کرد. برنج چمپا که امروزه در مناطق مختلفی از کشور کشت می شود در اصل منشا آن به ویتنام مرکزی باز می گردد و این گونه توانست برای اولین بار در سال 1012 در کشور چین توجه بسیار زیادی را به خود جلب کند.
بعد از برنج های پر محصول و برنج های محلی ایران برنج چمپا در رده های بعدی قرار دارد و در جنوب کشور جزء گونه های پر طرفدار برنج ایرانی شناخته می شود.
همچنین از این برنج در لغت نامه دهخدا به عنوان برنجی ایرانی که در شمال کشور که در گیلان کشت می شود یاد شده است. امروزه کشاورزان دلایل بسیار زیادی برای کشت برنج چمپا دارند که یکی از آنها مصرف میزان پایین آب نسبت به گونه های محلی است.
از طرفی ژنتیک این محصول به گونه ای بوده که مقاومت بسیار بالایی نسبت به شرایط نامساعد دارد و در بدترین شرایط هم قادر به تولید محصول می باشد.

برنج چمپا بیشتر در کجا کشت می شود؟

پیش از این درباره ویژگی های این برنج و شرایط کشت آن صحبت کردیم حال سوال اساسی که پیش می آید این است که این این برنج بیشتر در کجای کشور کاشت می شود؟ برخلاف تصور بسیاری از مردم که فکر می کنند برنج فقد در نواحی شمالی کشور و مناطق حاصل خیز کشت می شود، باید گفت که استان هایی نظیر خوزستان که شرایط آب هوایی کاملا متفاوت با شمال دارند نیز برای کاشت برنج مناسب هستند.
با توجه به شرایط اقلیمی خوزستان که دارای هوای گرم و آب شور است فقد محصولی را می توان کاشت که مقاوم و سازگار با محیط آنجا باشد و در این صورت برای کشاورزان انتخاب های بسیار کمی موجود است و برنج چمپا بهترین گزینه است.
با این با تمامی مشکلاتی که در کشت محصولات در استان های دیگر وجود دارد همچنان استان های جنوبی مخصوصا خوزستان جزء بزرگترین تولید کننده های برنج کشور هستند و پس از استان های شمالی خوزستان با تولید 180 هزار تن برنج در سال در جایگاه چهارم است. البته کشت این محصول در استان های دیگر مثل اصفهان، خراسان رضوی، استان فارس و ایلام نیز صورت میگیرد.تصویر برنج چمپا

انواع برنج چمپا و مشخصات آنها

این محصول نیز مانند سایر گونه های برنج ایرانی مثل برنج طارم که دارای چند زیر مجموعه و نوع است انواع مختلفی دارد و انواع برنج چمپا شامل محصول های زیر می شود.
• چمپای سفید
• چمپای نازک
• شاهک
• چمپای قصر دشتی
• برنج رسمی
• چمپای سیاه
• چمپای نازک
از لحاظ ظاهری تغریبا همه این گونه شکلی نزدیک به یکدیگر دارند و برنج چمپای کامفیروزی یکی از بهترین محصولات استان فارس است که دانه های آن طول کمی دارد و چون بیتشر در کامفیروز کشت می شود به این نام شناخته شده است.

آشنایی با ویژگی های چمپا

ویژگی های این برنج به دوبخش تقسیم می شود که هر کدام دارای زیر شاخه می باشد و در این بخش توضیح کاملی از تفاوت آنها به شما خوهیم داد. مانند هر برنج دیگر این محصول هم دارای ویژگی های ظاهری و ویژگی های ژنتیکی می باشد.

ویژگی های ظاهری

ویژگی های ظاهری این برنج در گروه زودرس و دیر رس آن متفاوت است. به طور کلی دانه های چمپا ظاهری گرد، توپر و طولی متوسط به کوتاه دارد و شکل آن پس از پخت مقداری حجیم می شود. همچنین گونه زودرس آن طولی نزدیک به 7 میلی متر و گونه دیر رس آن نزدیک به 6 میلی متر قد دارد که به ترتیب در گروه های دانه متوسط و دانه کوتاه جای می گیرند.ظاهر برنج چمپا

ویژگی های ژنتیکی چمپا

چمپا یکی از برنج های معطر ایرانی بوده که دارای طعم بسیار خوبی می باشد و ویژگی های ژنتیکی آن موجب شده است که در جنوب کشور عامه پسند باشد. ویژگی های ژنتیکی این محصول شامل موارد زیر می شود.
• قابلیت کشت در مناطقی که دارای آب شور هستند
• مقاومت زیاد در برابر گرما
• در برابر آفات و بیماری ها مقاومت خوبی دارد
• مصرف آب آن کم می باشد
مواد مغزی موجود در چمپا
مهم ترین بخش در هر برنج مواد مغزی آن است و تمامی برنج ها بر اساس آن قیمت گذاری می شوند زیرا این تعیین کننده کیفیت نهایی محصول است. دانه های برنج چمپا حاوی مقادیر بسیار زیادی از مواد مغذی شامل فیبر، انواع مختلفی از ویتامین ها و دیگر مواد معدنی می شود.

قیمت برنج چمپا و عوامل تاثیر گذار بر آن

قیمت یکی از فاکتور های مهم استفاده از هر محصولی می باشدو برنج چمپا از آن جایی که در دسته بندی برنج های پر محصول جای میگیرد قیمت آن کمتر از ارقام دیگر برنج موجود در کشور است. این برنج به دلایل عدم استفاده از مواد و وکود های شیمیایی و مصرف بهینه ای که در آب دارد از بازده بالایی برخوردار است و محصول زیادی می دهد.
از آن جایی که در کشت این برنج از هیچ نوع مواد شیمیایی استفاده نمی شود می توان آن را به عنوان یک گزینه تمام ارگانیک انتخاب کرد.قیمت برنج چمپا نسبت به سایر برنج های ایرانی کم است و تغریبا قیمت آن اندازع برنج های هندی و پاکستانی مرغوب است.

خواص برنج چمپا چیست؟

این برنج با توجه به پر محصول بودن همچنان خواص زیادی دارد و در کنار عطر و طعم خوب آن را به یک انتخاب خوب تبدیل می کند. این برنج نسبت به سایر برنج های محلی ایرانی دارای طبعی گرم است و و دلیل آن نیز به دلیل سردی کمتر آن است.

برنج چمپا یک تفاوت خیلی بزرگ با سایر برنج های پر محصول دارد و آن هم این است که این برنج غیر ترا ریخته است و دستکاری ژنتیکی در آن صورت نگرفته و تمامی ویژگی هایی که این محصول دارد شامل رشد در آب کم و شور و مقاومت همه جزئی از ویژگی های خوب آن است و این برنج محصولی کاملا ارگانیک است که از طعم و قیمت بسیار خوبی برخوردار است.

جمع بندی

به عنوان یکی از برترین مرجع ها و فروشگاه های بزرگ اینترنتی برنج کشور نظر ما در باره این محصول این است که از عطر و طعم بسیار خوبی در کنار قیمت خیلی پایین نسبت به برنج های شمالی دارد همچنین این برنج به راحتی هضم می شود و برای افرادی که دچار سوء تغذیه هستند بسیار مناسب است و توصیه ما این است که اگر می خواهید برنج ایرانی با کیفیت و با قیمت پایین خریداری کنید این برنج گزین بسیار مناسبی است.
همچنین این محصول در فروشگاه اینترنتی زرکار نیز ارائه شده است و شما عزیزان به راحتی می تواند با قیمتی پایین تر از سطح بازار آن را در فروشگاه اینترنتی زرکار خریداری کند و خیال خود را از بابت قیمت و کیفیت راحت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *