برنج طارم

در کشور عزیزمان ایران برنج های زیادی کشت می شود که به جرأت می‌توان گفت که مانند آنها با طعم و کیفیت بی نظیری که دارند در هیچ کجای کره زمین یافت نمی شود.یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین برنج های ایرانی برنج طارم است که ما در این مقاله میخواهیم انواع آن را به شما معرفی کرده و با آنها اشنا کنیم.

این برنج نسبت به دیگر برنج هایی که در ایران کشت می شود یک پله بالاتر است و در عطر و طعم کیفیتی مثال نزدنی ای دارد. البته این برنج جزو برنج های کم محصول ایران بوده و کشت آن شرایط پر دردسر و سختی را می طلبد اما همیشه جزو پرتقاضا ترین برنج های ایرانی در بازار بوده است.
اگر بخواهیم به تاریخچه و خاستگاه این برنج نگاهی بیاندازیم می توان گفت که بر اساس جستجو و تحقیقات ما اولین خاستگاه این برنج شهر طارم در استان زنجان بوده و دلیل انتخاب این نام بر روی این برنج نیز همین است. البته در حال حاضر و در چند سال گذشته این برنج در استان‌های گیلان مازندران و گلستان نیز کشت می شود.این برنج در مناطق مختلف کیفیت های مختلفی را عرضه میکند اما مرغوبترین و با کیفیت ترین نوع برنج در منطقه فریدونکنار استان مازندران کشت می شود که طرفداران بسیاری را در سرتاسر کشور دارد.

همانطور که گفتیم این محصول جزو برنج‌های کم محصول ایران است و این به این معنی است که بازده تولید کمتری نسبت به سایر برنج های ایرانی دارد و هنگام برداشت در هر هکتار شالیزار حجم کمتری از آن به برداشت می شود.با این حال نسبت به برنج های دیگری مانند برنج های شیرودی و ندا که پر محصول هستند کیفیت بیشتری داشته و در نتیجه محبوبیت بیشتری نیز دارد.مرغوبیت این برنج به حدی بالاست که در خارجه ایران نیز دارای محبوبیت زیادی هست و این امر باعث شده تا به کشورهای مختلف صادر شود.

تا اینجا دانستیم که طارم نام شهرستانی واقع در استان زنجان است و به همین دلیل نام این برنج را طارم گذاشته اند.در اطراف شهر طارم روستایی به نام (درام) وجود دارد که یکی از معروفترین مناطق کشت این برنج است.دلیل شهرت این روستا موقعیت جغرافیایی و آب و هوای بی‌نظیرش است که در میان کوه های تالش و رود قزل اوزون قرار دارد که باعث شده برنج این منطقه تمام بوی بی‌نظیری داشته باشد.

اشنایی با ویژگی های این برنج شگفت انگیز

انواع برنج طارم

به غیر از شمال ایران و استان هایی که گفتیم برنج طارم در مناطق دیگری هم کشت می شود اما به صورت بسیار کم.زیرا که کشت این برنج آب و هوایی پرباران و نسبتا سرد را می طلبد. با این حال زیاد بودن مناطق کش باعث شده تا برنج طارم بیش از ۱۰ نوع داشته باشد که هر کدام خصوصیات ظاهری و منطقه کاشت متفاوتی دارند.

تمامی این برنج ها از برنج طارم در شهر طارم سرچشمه می گیرند که باعث شده تا در برخی از خصوصیات مشابه هم باشند.به عنوان مثال تمامی برنج های خانواده طارم دانه های قد بلندی دارند و رنگ دانه‌های آنها سفید متمایل به کرم است.در مراحل کشت آنها از کودهای شیمیایی کمتری استفاده شده و میزان ری بسیار زیادی دارند.به قد کشیدن برنج پس از پخت ری می گویند و میزان ری برنج به عوامل مختلفی بستگی دارد که در اینجا چند تا از آنها را نام می بریم.

  • زاویه تابش نور خورشید اهمیت زیادی در ری برنج دارد
  •  برنج هایی که چند سال از زمان برداشت آنها می گذرد که به اصطلاح به ان ها برنج کهنه میگویند
  • منطقه‌ای که برنج در آن کشت شده است و شرایط آب و هوایی آن
  • حاصلخیزی خاک شالیزار و استفاده از کودهای طبیعی و شیمیایی
  • تجربه کشاورز در کاشت برنج

البته عوامل دیگری نیز در میزان ری برنج دخیل هستند و رعایت تمامی فاکتور ها این برنج شگفت انگیز را قد بلندترین و مرغوبترین برنج ایرانی می کند. حال می خواهیم تا انواع برنج طارم را با خصوصیاتی که دارند برای شما شرح دهیم

فروشگاه اینترنتی برنج زرکار یکی از بزرگترین مراجع تخصصی فروش برنج در کشور می باشد و شما عزیزان به راحتی می توانید تمامی محصولات برنج را در این فروشگاه تهیه کنید . همچنین می توانید در این فروشگاه به خرید برنج طارم بسیار با کیفیت تهیه شده از شمال بپزدازید و با استفاده از تخفیف های شگفت انگیز زرکار لذت خریدی به صرفه را برای خود به ارمغان آورید.

برنج طارم هاشمی

اولین برنج که قصد معرفی آن را به شما داریم برنج طارم هاشمی است. در میان دیگر برنج های طارم و مصرف کنندگان برنج در کشورمان این برنج از محبوبیت بیشتری برخوردار است.علت نامگذاری این برنج آن است که بذر آن مخلوطی از برنج طارم و هاشمی است که در یک زمین و در کنار هم کشت می‌شوند.طول دانه های این برنج پس از برداشت میان ۶ تا ۷ متر است و پس از پخت به ۱۳ میلیمتر تا ۱۵ میلی متر نیز می رسد.

برنج طارم هاشمی
بیشترین برنجی که در شالیزارهای استان مازندران کشت می شود برنج طارم هاشمی است و در شهر مانند فریدونکنار فقط همین نوع برنج را کشت می کنند.علت کشت این برنج در شالیزارهای مناطق شمالی کشور این است که کشت این دو برنج در کنار هم باعث می شود تا هنگام وزش بادهای شدید و طوفان ساقه های این گیاه نخوابند و خم نشوند.

اگر برنج طارم به تنهایی کشت شود به علت ساقه نازکی که دارد در باد خم شده و باعث می شود تا کشاورزان در فصل برداشت ضررهای زیادی بکنند.برنج طارم پس از فرایند سفید شدن رنگ سفید متمایل به کرم دارد و کمی کدر است.میزان قد کشیدن آن پس از پخت بین ۶۵ تا ۷۰ درصد در نظر گرفته شده و عطر آن به ۹۰ درصد می‌رسد نیز می‌رسد که می توان گفت امتیاز بسیار عالی را در میان برنج های ایرانی از آن خود می‌کند.
حتی اگر پس از پختن برنج را درون یخچال قرار ندهید و در جای سرد نگذارید بازهم پس از ساعت ها بافت نرم خود را در کنار طعم عالی خود حفظ کرده و تا ۳ بار پس از پخت می‌توان آن را گرم کرده و استفاده کنید.دانه های آن نسبت به طارم عطری درشت تر است اما از آن عطر کمتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *