برنج باسماتی نوعی از برنج سفید است که معمولاً در ارتفاعات هیمالیا هند و پاکستان رشد می کند و کشت می شود . تقریبا می توان گفت که دو سوم از برنج باسماتی جهان را کشور هند تولید می کند . این برنج جزو برنج های دانه بلند است و عطر و طعمی مانند سبزیجات سبک و رایحه ای از گل را با خود دارد و از محبوبیت بسیار بالایی در هند و در دیگر نقاط جهان برخوردار است.

انواع مختلف برنج باسماتی

این برنج معمولاً در دو نوع سفید و قهوه ای در تمام دنیا موجود است و انواع دیگری ندارد . برنج باسماتی سفید رایج تر است و بیشتر کشت می‌شود اما برنج باسماتی قهوه ای را نیز می توانید در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی سالم یافت کنید. برنج قهوه ای باسماتی از فیبر بالاتری برخوردار است و دارای طعم تند و بافتی سفت تر است و این هم باعث شده تا مدت زمان پخت پز طولانی تری از برنج سفید داشته باشد.برنج باسماتی

طرز پخت و تهیه برنج باسماتی چگونه است؟

می‌توان گفت آشپزهای خانگی ترفند های متفاوت و مختلفی برای پخت و پز برنج دارند اما تمامی آنها از یک اصول و روش پیروی می‌کنند . برای پخت این برنج بهتر است تا زمانی که آب به طور کامل روشن و صاف شده آن را بشورید و بگذارید تا مقداری خیس بکشد . پس از آن آب را به جوش آورید ، برنج ها را داخل ظرف بریزید و گرمای آن را کاهش دهید.کمی صبر کنید تا آب به درون دانه های برنج نفوذ کرده و آن را لطیف و نرم کند. در برخی از دستورالعمل ها می گویند که تعداد برنج خیس شود تا باعث لطافت آن شود اما اگر به مقدار کافی در پخت برنج استاد باشید این کار لازم نیست.
برنج باسماتی با انواع مختلفی از غذاهای هندی سرو میشود . هندی ها عاشق این هستند که این برنج را با انواع سس ها قاطی کرده و مصرف کنند . حتی آن را به صورت قرصهای بزرگ در آورده و آنرا با آجیل های طعم دار و معطر میل می‌کنند که به آن( پیلاف) می‌گویند.
قدمت قرص برنج پیلاف احتمالاً از هند سرچشمه گرفته است اما به سرعت در تمامی کشورها گسترش یافته و امروزه در بسیاری از نقاط جهان رایج شده است.

تفاوت برنج باسماتی سفید و قهوه ای

مانند همه برنج ها، برنج هندی باسماتی نیز به رنگ قهوه‌ای و سفید مو جود است که نسخه سفید آن با برداشتن سبوس از نسخه قهوه ای آن تولید می شود. سبوس یک پوسته خارجی است که با پوشاندن هر دانه برنج از آن محافظت می کند و دارای مواد مغذی مانند فیبر و اسیدهای چرب ضروری است. در برنج سفید تمامی این پوسته تراشیده شده و ان را دور میریزند تا برنج رنگی متمایل به سفید و شکلی زیبا به خود بگیرد. در کل می‌توان گفت نسخه قهوه ای این برنج و تمامی برنج های دیگر سالم تر از نسخه سفید هستند. همچنین برنج قهوه ای باسماتی از طعم ای شیرین تر و بافتی محکم تر نسبت به نوع سفید آن برخوردار است. در میان برنج های خارجی این برنج طولانی ترین دانه را دارد و پس از پخت دانه های آن بلند تر هم می شوند اما عرض بسیار کمی دارد و باریک است.برنج باسماتی

برنج باسماتی چه مزه‌ای دارد؟

اگر بخواهیم این نوع برنج را با انواع دیگر برنج در برنج های آسیا مقایسه کنیم باید بگوییم که این برنج طعم تند تر و مغذی تری دارد. البته طعم و بوی این برنج به برنج های محلی کشور خودمان نمی رسد اما عطر و بوی معطری دارد.هنگامی که این برند به طور مناسب پخته شود، دانه های آن به هم نچسبیده و فاقد چسبندگی هستند.این برنج را معمولاً با غذاهای سبک و طعم های ملایم جفت می کنند تا به راحتی قابل خوردن باشد.

نحوه نگهداری از برنج باسماتی

اگر برنج باسماتی را به صورت محکم بسته بندی کرده و در جای خنک و تاریک نگه دارید ، می توانید چند ماه از آن استفاده کرده و مصرف کنید . اگر قصد دارید که آن را برای ذخیره طولانی تر و بیشتر از یک سال نگهداری بهتر است آن را درون یک ظرف شیشه ‌ای بزرگ یا پلاستیک چند لایه نگه دارید. طرز نگهداری برنج باسماتی قهوه ای کمی متفاوت است و درون ظرف آن باید همیشه مقداری هوا نگه داشته شود تا برنج طعم شیرین خود را از دست ندهد. برای ماندگاری بیشتر این برنج آن را در فریزر قرار دهید.
اگر میخواهید پس از پخت دوباره آن برنج را نگهداری کنید ، برنج را در یک لایه پخش کرده و صبر کنید تا کاملا خنک شود سپس آن را درون فریزر گذاشته و ظرف چند روز استفاده کنید.

مزایا و مواد معدنی برنج باسماتی

شاید برایتان جالب باشد که یک فنجان برنج باسماتی حاوی حدود ۲۰۰ کالری است و تقریباً هیچ چربی در آن نیست. این میزان از برنج می تواند حدود ۱۵ درصد از میزان مصرف یک انسان کامل را و تقریباً ۴ گرم پروتئین را تامین کند. برنج باسماتی قهوه ای دارای فیبر بیشتر و مواد معدنی بیشتری است و بیش از ۱۵ درصد از میزان توصیه شده روزانه را شامل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *