برنج صدری

خرید برنج صدری مناسب چه برای استفاده روزمره و خانگی و چه استفاده در مجالس بسیار سخت شده است و شناسایی انواع برنج تنها توسط افراد متخصص و یا کشاورزان امکان پذیر می باشد. به همین دلیل در این مطلب سعی کرده ایم تا تمامی نکات مربوط به برنج صدری مشخصات و ویژگی ها ، قیمت و نحوه تشخیص آن نسبت به سایر برنج ها را به صورت کامل برای شما شرح بدهیم تا در خرید این محصول به مشکل برنخورید و لذت خریدی مطمئن را بچشید.

صدری و انواع آن از بهترین ارقام بومی و کیفی منطقه شمال و بهترین برنج ایرانی می باشد که کشت آن توسط برنج کاران و کشاورزان شمالی سابقه بسیار طولانی مدتی دارد. از دلایل محبوبیت این برنج عطر و طعم و خوشپخت بودن آن است که نسبت به سایر ارقام محلی بسیار بهتر است و همانطور که در نقد برسی انجام شده در اطلاعات محصول گفتیم بهترین گزینه برای استفاده در مجالس است.
سبکی و خوش هضم بودن این برنج آن را با دیگر ارقام محلی بسیار متفاوت کرده است از طرفی نرم ماندن برای مدت زمان طولانی پس از پخت تکمیل کننده ویژگی های این برنج خوشنام است.

منطقه کشت و ویژگی های ظاهری

در مطالب قبلی اشاره های زیادی به کاشت برنج صدری و سخت بودن روند کشت آن و مشکلاتی که به همراه دارد گفتیم. این رقم نسبت به تمامی گونه های محلی کم ترین بازدهی را دارد به همین دلیل کمتر کشاورزی حاظر به کشت آن می شود. از طرفی کشت محدود برنج صدری دم سیاه در کنار بازدهی کم باعث شده است که این رقم گران ترین برنج ایرانی شود که البته اگر جزء سخت پسندان هستید این محصول یکی از بهترین گزینه های روی میز است و ارزش بسیار بالاتری نسبت به هزینه ای که می کنید دارد.

کشت این محصول در مناطق شمالی بسیار رایج تر از دیگر مکان ها می باشد و عمده کشت صدری دم سیاه در نواحی مرکزی و شرق استان گیلان صورت میگیرد اما این برنج در استان گلستان و مازندران نیز کشت می شود.

پروتئن موجود در این برنج تقریبا 8 درصد می باشد و در مقایسه با دیگر برنج ها بیشتر است و همین نکته در شناسایی آن می تواند موثر باشد. طول برنج صدری نزدیک به بیش از 7 میلی متر است که در هنگام پخت به بیش از 12 میلی متر می رسد و در هنگام خرید می توانید با مالش این برنج بر روی کف دست طبق میزان چربی آن را شناسایی کنید.

انواع برنج صدری را بشناسید!

این برنج به همراه دیگر ارقام که شامل طارم ، گرد و پر محصول می شوند گروه های اصلی برنج ایران می باشند و خود این گروه ها دارای زیر مجموعه هستند. برنج صدری دمسیاه نیز در چند گروه دسته بندی شده که مشخصات و ویژگی هایی نزدیک به هم دارند:

• جنس گچی برنج و تقریبا سفت
• عرض کم به همراه دانه بلند
• رنگ سفید متمایل به کرم
• حالت کشیده و قلمی
• مقدار چربی مشابه

برنج صدری دم سیاه

پیشتر در باره نام گذاری این برنج صحبت کردیم و علت اصلی این نامگذاری به دلیل ریشک و یا همان دم شلتوک این برنج که به رنگ سیاه است می باشد. طول دانه های این نوع از برنج صدری تقریبا بین 5 تا 6 میلیمتر می باشد و پس از پخت تقریبا نزدیک به 12 میلی متر می رسد.
عطر و طعم این برنج بسیار عالی است و نسبت به دیگر انواع صدری بیشتر کشت می شود به طوری که به یکی از ارقام معرفو برنج ایرانی و مشتری پسند تبدیل شده است. زمان پخت این برنج و جوش خوردن آن باید کمتر از دیگر برنج ها باشد و در زمان زیاد خمیر می شود.
این برنج بیشتر در گیلان و شهر های لاهیجان و استانه اشرفیه کشت می شود ولی برنج کاران گلستان در بخش های مینودشت و گرگان نیز به کشت این محصول مشغول هستند.

برنج صدری هاشمی

برنج هاشمی یکی از محبوب ترین برنج های ایرانی است که توسط کشاورز گیلانی به نام یوسف هاشمی کشف شد و این محصول در تمامی شالیزار های شمالی ، گلستان، مازندران و گیلان کشت و برداشت می شود.
در بین تمامی ارقام صدری، برنج صدری هاشمی بند قد ترین آن ها می باشد و به دلیل ظاهر بسیار یکدست و زیبایی که در کنار طعم و عطر خوب خودش دارد طرفداران زیادی دارد.
در کاشت این برنج به دلیل مقاوت زیاد آن نسبت به آفات و بیماری ها از کود و سم کمتری استفاده می شود ببه همین دلیل این برنج به نوعی ی برنج ارگانیک به شمار می رود.

خرید برنج صدری |فروشگاه اینترنتی برنج زرکار

فروشگاه زرکار یک مرجع بسیار تخصصی در زمینه برنج است که خدمات بسیار متنوعی در فروش برنج ارائه می کند شما کاربران عزیز هم اکنون به راحتی از هر گوشه ایران می توانید برنج با کیفیت ایرانی را مستقیم و بدون واسطه با بهترین قیمت از فروشگاه زرکار خریداری کنید و درب منزل تحویل بگرید. همچنین برای خرید عمده برنج صدری دم سیاه می توانید با شماره های درج شده در سایت و یا ادرس الکترونیکی پشتیبانی وبسایت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *